Opieka duszpasterska i kaplica

Panie Jezu Chryste Ty powiedziałeś przez
Apostoła Jakuba: „Choruje ktoś wśród was?
Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by
się modlili nad nim i namaścili go olejem
w imię Pana. Modlitwa pełna wiary będzie
dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie,
a jeżeli popełnił grzechy, będą mu odpuszczone.”
(Jk 5, 14-15)

PAŁUCKIE CENTRUM ZDROWIA SP. Z O.O. W ŻNINIE

Opieka duszpasterska

Szpital zapewnia pacjentom możliwość realizacji potrzeb religijnych oraz dostęp do opieki duszpasterskiej w porządku rzymskokatolickim.

Kaplica szpitalna pod wezwaniem św. Antoniego z Padwy znajduje się na parterze, pomiędzy Laboratorium,
a Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym.

Msze święte odbywają się w każdą niedzielę i święta o godzinie 6:30.

Ksiądz kapelan świadczy posługę kapłańską przez całą dobę i przychodzi do chorego po telefonicznym wezwaniu – na prośbę pacjenta, rodziny lub personelu Szpitala.

Posługa kapłańska obejmuje: Sakrament Pokuty, Sakrament Namaszczenia Chorych, Komunię Świętą, wsparcie duchowe:
– w każdą środę i piątek w godzinach południowych, w niedzielę i święta po mszy świętej,
– w nagłych przypadkach można kontaktować się z księdzem kapelanem telefonicznie (numer telefonu dostępny jest
w Izbie Przyjęć oraz w Oddziałach Szpitalnych).

Na tablicy informacyjnej przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym umieszczona jest informacja dotycząca dostępu do opieki duszpasterskiej innych wyznań wraz z adresami i numerami telefonów.

Wykaz adresów i numerów telefonów do parafii innych wyznań niż rzymskokatolickie

ul. Szpitalna 30, 88-400 Żnin

Centrala

szpitalznin@szpitalznin.pl